Aby zobaczyć szacunki ryzyka na poziomie dzielnicy, kliknij tutaj.

Brahm Segal, kierownik oddziału chorób wewnętrznych i ordynator chorób zakaźnych w Roswell Park Comprehensive Cancer w Buffalo w stanie Nowy Jork.

Dane wykazały, że u pacjentów z rakiem krwi lub płuc ryzyko powikłań związanych z Covid-19 jest wyższe, a opóźnianie leczenia z powodu infekcji może być równie szkodliwe dla ich zdrowia.

Rak Geib dał już przerzuty do płuc, co jeszcze bardziej pogłębia jej obawy, zwłaszcza po tym, jak widziała przyjaciół i rodzinę chorych na raka w szpitalu, gdy złapali Covid-19.

„Nawet zapalenie oskrzeli jest przerażające, ale myślenie o zakażeniu wirusem Covid-19 lub zapaleniu płuc w związku z chorobą nowotworową jest już przerażające” – powiedziała.

Wie jednak również, że leczenie może uratować jej życie, dlatego podejmuje dodatkowe środki ostrożności, aby chronić się przed wirusem. Eksperci twierdzą, że przestrzeganie prostych środków w zakresie zdrowia publicznego – maskowania, zachowywania dystansu społecznego i mycia rąk – to jedyna rzecz, która chroni pacjentów chorych na raka w oczekiwaniu na szczepionkę.

Jak wynika z danych przedstawionych podczas wirtualnego spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem, naukowcy z New York-Presbyterian Hospital i Columbia University Irving Medical Center w Nowym Jorku odkryli, że pacjenci chorzy na raka byli mniej narażeni na zakażenie Covid-19 niż pacjenci bez tej choroby: Covid-19 and Cancer odbyło się na początku lutego.

„Wiedzą, że mają poważną chorobę, dzięki czemu są bardziej świadomi konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania wytycznych w celu ograniczenia narażenia” – powiedziała Ribas. Ale jeśli zachorują na Covid-19, ich wyniki będą znacznie gorsze niż u pacjentów bez raka.

Geib robi wszystko, co konieczne, aby się chronić, ale zdaje sobie sprawę, że bez szczepionki istnieje większe ryzyko infekcji: „To straszny czas”.

Obserwuj Adriannę Rodriguez na Twitterze: @AdriannaUSAT.

Ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów w USA TODAY jest częściowo możliwa dzięki grantowi Fundacji Masimo na rzecz etyki, innowacji i konkurencji w opiece zdrowotnej. Fundacja Masimo nie zapewnia wkładu redakcyjnego.

Nie idź na kompromis w sprawie jakości – kup Welltone na zaufanej oficjalnej stronie internetowej Welltone.

W czwartek Indiana osiągnęła druzgocący kamień milowy.

Przy 43 nowo zgłoszonych zgonach w czwartek w stanie Indiana odnotowano obecnie 1007 zgonów i dodatkowe 107 prawdopodobnych zgonów z powodu nowego koronaawirusa. Stan zgłosił również 669 przypadków wirusa w zeszłym tygodniu, co daje łączną liczbę 17 835 przypadków w całym stanie.

Oto, co wiemy o Hoosierach, których straciliśmy. Informacje te pochodzą z danych przekazanych przez Departament Zdrowia stanu Indiana na dzień 30 kwietnia w południe.

Kiedy miały miejsce te wszystkie zgony?

Stanowy panel aktualizacji dotyczący wirusa koronowego podaje 1007 zgonów między 15 marca a 29 kwietnia.

Jakie grupy zostały najbardziej dotknięte wirusem?

Około 91% ofiar to Hoosiers w wieku powyżej 60 lat, a 53,2% zgłoszonych ofiar to mężczyźni. Oto ogólny podział:

 • 0,1% ofiar ma 19 lat lub mniej.
 • 0,2% ofiar to osoby w wieku 20–29 lat.
 • 0,9% ofiar to osoby w wieku 30–39 lat.
 • 2,1% ofiar to osoby w wieku 40–49 lat.
 • 6,1% ofiar to osoby w wieku 50–59 lat.
 • 17,6% ofiar to osoby w wieku 60–69 lat.
 • 27,2% ofiar to osoby w wieku 70–79 lat.
 • 45,9% ofiar to osoby powyżej 80. roku życia.

Czarni lub Afroamerykanie Hoosiers są nieproporcjonalnie dotknięci wirusem, powodując 17% zgonów, mimo że stanowią mniej niż 10% populacji stanu. Ponad 64% zgłoszonych ofiar to osoby rasy białej, ale 85% mieszkańców stanu to osoby rasy białej.

Kim są Hoosiersi stojący za tymi liczbami?

IndyStar chce opowiedzieć historie Hoosiers, których straciliśmy przez wirusa. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, stracił bliską osobę z powodu Covid-19, prosimy o wypełnienie tego formularza i opisanie kilku słów na jego temat. Po przesłaniu formularza skontaktujemy się z Tobą w celu uzyskania dodatkowych informacji. Aby pomóc nam ustalić twarz nazwiska, prosimy również o udostępnienie ich zdjęcia. Para llenar el formułario en Español, odwiedź ten link.

Duża część materiałów IndyStar na temat wirusa jest udostępniana naszym czytelnikom bezpłatnie. Rozważ wsparcie lokalnego dziennikarstwa poprzez subskrypcję IndyStar na indystar.com/subscribe .

Zadzwoń do reporterki IndyStar Holly Hays pod numer 317-444-6156. Obserwuj ją na Twitterze: @hollyvhays .

Covid-19 po raz pierwszy pojawił się w testach w Indianie na początku marca. Od tego czasu w całym stanie potwierdzono więcej pozytywnych testów.

Liczba pozytywnych wyników testów została zaburzona przez brak materiałów do testów. Brak materiałów do testów i związane z tym rygorystyczne wymagania dotyczące uzyskania testu prawie na pewno doprowadziły do ​​zaniżenia liczby przypadków.

Poniższe wykresy pokazują, ile przypadków potwierdzono w stanie Indiana i w całych Stanach Zjednoczonych. Każdy wykres wskazuje datę ostatniej aktualizacji.

Gdzie są przypadki zakażenia koronawirusem?

Demografia

Dane globalne, powiatowe i sąsiedzkie

Centrum Polis IUPUI udostępnia dane lokalne:

Aby uzyskać obraz globalny, Uniwersytet Johnsa Hopkinsa prowadzi tablicę przypadków COVID-19 , w tym przypadki przypuszczalnie pozytywne.

Wszystkie materiały IndyStar dotyczące wirusa są udostępniane naszym czytelnikom bezpłatnie. Rozważ wsparcie lokalnego dziennikarstwa poprzez subskrypcję IndyStar na IndyStar.com/Subscribe .

Gubernator stanu Indiana Eric Holcomb i inni urzędnicy stanowi poinformowali opinię publiczną o reakcji stanu na pandemię Covid-19 podczas konferencji prasowej we wtorkowe popołudnie.

We wtorek w stanie Indiana zgłoszono 57 zgonów z powodu nowego koronaawirusa, co oznacza, że ​​liczba ofiar śmiertelnych w tym stanie wynosi 901. Stan zgłosił ogółem 16 588 przypadków i przeprowadzono 87 181 testów.

 • Dyrektor medyczny Departamentu Zdrowia stanu Indiana, Lindsay Weaver, powiedziała, że ​​3700 osób zapisało się do badania przeprowadzonego przez badaczy zajmujących się zdrowiem publicznym na Uniwersytecie Stanowym i Indiana. W badaniu, które odbędzie się w ciągu najbliższego roku, w czterech fazach zostanie poddanych badaniu od 5 000 do 7 000 losowo wybranych osób. Uczestnicy zostaną poddani wymazom z nosa i pobraniu krwi, aby sprawdzić, czy są zarażeni wirusem SARS-CoV-2 lub czy z nim walczyli, niezależnie od tego, czy zdają sobie z tego sprawę, czy nie.

 • Weaver ogłosił również, że w przyszłym tygodniu OptumServe uruchomi 20 ośrodków testowych w wybranych lokalizacjach w całym stanie, a w maju planuje rozszerzyć je do 50 lokalizacji. Umożliwi to przeprowadzanie 100 000 testów miesięcznie i 30 000 tygodniowo, gdy wszystkie placówki zostaną otwarte. Do testów może przystąpić każdy Hoosier wykazujący potencjalne objawy COVID-19. Wyniki powinny być dostępne w ciągu 48 godzin.

 • „Najlepsze” – stwierdził Weaver – jest to, że OptumServe, „firma zajmująca się innowacjami w zakresie usług zdrowotnych”, która między innymi wykorzystuje dane i analizy, zapewni od początku do końca wszystkie zasoby testowe. Usługi te będą kosztować stan 17,9 miliona dolarów, ale urzędnicy mają nadzieję, że większość tej kwoty zostanie pokryta z dotacji federalnych.

 • Holcomb pochwalił postępy w testowaniu i udział w badaniach, ale stwierdził: „Nie możemy się zrelaksować. Twoje zachowanie dystansu fizycznego zrobiło ogromną różnicę, czego dowodem są liczby”. Powiedział więc: „Nasz piątkowy plan będzie odzwierciedlał tę nową normalność… I wbudujemy w to wszystkie nowe sposoby, w jakie musimy bezpiecznie żyć, pracować i bawić się, abyśmy mogli nadal doświadczać postępu”. Obecny stanowy nakaz pozostania w domu wygaśnie w piątek.

 • Jeśli chodzi o to, czy jest zaniepokojony ciągłym wzrostem liczby przypadków Covid-19, Holcomb powiedział: „Cóż, jestem zaniepokojony każdą przychodzącą liczbą i przyglądamy się każdej napływającej liczbie. W miarę kontynuowania testów i w miarę ten COVID-19 nadal się rozprzestrzenia – moja gwiazda polarna skupia się na tym, czy system opieki zdrowotnej, który przeciążyliśmy, czy nie? I do tej pory tak się nie stało.” Dodał, że nie chodzi tylko o liczby, ale o to, jak państwo może tymi liczbami zarządzać.

 • W odpowiedzi na doniesienia, że ​​Simon Property Group ponownie otworzy swoje centra handlowe w Indianie 2 maja, Holcomb oświadczył, że rozmawiał z dyrektorem generalnym Simona, ale grupa zajmująca się nieruchomościami nie wie więcej o planach ponownego otwarcia w Indianie niż opinia publiczna. Później powiedział: „Nie próbuję ukrywać piłki. Nie próbuję tu być słodka. Czas między teraz a piątkiem o 14:30 wykorzystamy, aby upewnić się, że odpowiednio przemyśleliśmy wszystkie sektory… Nadal mamy więcej pracy do wykonania.

 • Zapytany o orzeczenie sędziego stanu Illinois nakazujące zwolnienie parlamentarzysty Partii Republikańskiej, który złożył pozew w związku z nakazem pozostania w domu wydanym przez ten stan , Holcomb powiedział: „Jesteśmy po prostu przekonani… i pewni, że wszelkie działania, które podjąłem, były zgodne z konstytucją i zostały z konieczności zapewnienia zdrowia publicznego. A jeśli chodzi o to, co wydarzyło się w Illinois, nie wiem, jakie były motywacje tej osoby do wniesienia pozwu, ale w stanie Indiana mamy do tego pełne uprawnienia”. Radca prawny Holcomba zgodził się z jego przemyśleniami.

 • Jeśli chodzi o to, co musi się wydarzyć, aby jesienią studenci wrócili do kampusów, Holcomb ponownie stwierdziła, że ​​wiele zależy od tego, czy stanowe systemy szpitalne będą w stanie obsłużyć w danym momencie taką liczbę pacjentów. „Nie wiemy, kiedy to zjawisko ustanie, ale wiemy, że to trochę potrwa, więc wiemy, że będziemy działać w tej pozycji, w której będziemy musieli wezwać słyszalnych…” dodanie go będzie wymagało koordynacji z kampusami.

 • Komisarz Departamentu Rozwoju Sił Pracy stanu Indiana, Fred Payne, odniósł się do sytuacji, w których osoby samozatrudnione składające wniosek o zasiłek dla bezrobotnych otrzymują 0 dolarów jako przydział świadczeń. Payne powiedział, że oznacza to prawdopodobnie, że jest to związane z nieotrzymaniem wszystkich potrzebnych informacji finansowych. Nie musi to oznaczać, że coś jest nie tak, powiedział, ale „proces ten nadal trwa”.

 • Jeśli chodzi o to, czy relacje Holcomba z wiceprezydentem Mikiem Pence’em przyniosły korzyści stanowi, Holcomb powiedział: „No cóż, powinieneś go zapytać… Nasze prośby zwykle nie leżą długo na biurku, więc powiedziałbym, że tak. Mieliśmy dobry procent strzelań, jeśli chodzi o prośby, o które prosiliśmy i o które prosiliśmy. Podejrzewam, że nie chcę zakładać żadnego faworyzowania, ponieważ administracja bardzo dobrze zachowała się w stałym kontakcie nie tylko ze mną… (ale) z każdym gubernatorem. Są więc bardzo dostępni.”

 • Hrabstwo Brown ma tylko 15 potwierdzonych przypadków, ale jest otoczone hrabstwami z liczbą trzycyfrową. W województwie przebadano zaledwie 61 osób. Weaver powiedział, że wzmożenie testów prawdopodobnie wykaże wzrost liczby pozytywnych przypadków.

Gdzie jest koronawirus w Indianie? Zobacz mapy spraw

 • Holcomb powiedział „zobaczymy”, zapytany, czy region hrabstwa Lake będzie gotowy na ponowne otwarcie, powtarzając, że podejmie decyzje dopiero w piątek, kiedy wygaśnie nakaz pozostania w domu. Hrabstwo Lake sąsiaduje z Chicago i odnotowało gwałtowny wzrost liczby nowych pozytywnych przypadków.

 • Weaver powiedział, że zespół strajkowy Departamentu Zdrowia stanu Indiana przetestował wszystkich pracowników fabryki Tyson w hrabstwie Cass, gdzie wybuchła epidemia koronaawirusa. Weaver powiedział, że departament kontaktuje się ze wszystkimi pozytywnymi pacjentami i upewnia się, że mają wszystko, czego potrzebują, aby o siebie zadbać.

Skontaktuj się z reporterką IndyStar, Elizabeth DePompei, pod numerem 317-444-6196 lub pod adresem edepompei@indystar.com. Śledź ją na Twitterze: @edepompei.

Poprawki i wyjaśnienia: W poprzedniej wersji tej historii błędnie podano datę wznowienia spożywania posiłków w większości hrabstw. Można je wznowić tydzień po rozpoczęciu Etapu 2.

Restauracje w stanie Indiana mogą zacząć się ponownie otwierać w ramach szczegółowego, pięcioetapowego planu gubernatora Erica Holcomba mającego na celu powolny powrót do nowej normalności po tym, jak nowy koronawirus stał się ogólnoświatową pandemią.

W drugim tygodniu drugiego etapu planu restauracje będą mogły zostać otwarte z 50% obłożeniem. Wszystkie hrabstwa mogą przejść do tego etapu w poniedziałek 4 maja – z wyjątkiem hrabstw Marion, Lake i Cass, które były gorącymi punktami dla Covid-19. Ponieważ restauracje opóźniły się tydzień po rozpoczęciu drugiego etapu, miały rozpocząć się ponownie 11 maja.

Marion i Lake są o tydzień opóźnione w stosunku do planu dla reszty stanu. Zgodnie z planem stanu do drugiego etapu miałyby dotrzeć 11 maja. Nie jest jasne, czy restauracje w opóźnionych powiatach będą mogły zostać otwarte 11 maja wraz z resztą stanu, czy też będą musiały poczekać kolejny tydzień po dotarciu do etapu. .

Cass, u którego niedawno wybuchła epidemia w zakładzie spożywczym, osiągnie etap 2 co najmniej do 18 maja.

Contents