Desert Hot Springs: 369 prípadov (+27) a 3 úmrtia

Miera pozitívnych testov je 8,4 %.

Viac: Údolie Coachella ďaleko od imunity stáda COVID-19, ukazujú predbežné výsledky testov na protilátky

Viac:Kalifornské okresy sa znovu otvárajú. Dve tretiny majú teraz vyššiu mieru prípadov COVID-19

Zvýšené testovanie však stále zaostáva za dennými cieľmi, ktoré by pomohli objasniť, ako ďaleko sa vírus rozšíril.

Viac:Kalifornský koronavírus: Čísla okresu Riverside a najnovšie mapy

Viac: Prebieha protest na Black Lives Matter v Palm Springs

Do nedele okres vykonal 13 150 testov na protilátky a hlásil 1,2 % pozitívnu mieru.

Okres San Bernardino v pondelok informoval, že má takmer 400 vyškolených kontaktných sledovačov, čo je 18 na 100 000 obyvateľov. Toto číslo presahuje štátnu normu zrýchleného opätovného otvorenia 2. fázy, ktorá je 15 na 100 000.

Tu je zoznam prípadov a úmrtí vo vysokej púšti. Zmeny oproti piatku sú v zátvorkách:

 • Adelanto: 105 prípadov (+1), 3 úmrtia
 • Apple Valley: 87 prípadov (+5), 2 úmrtia
 • Barstow: 26 prípadov, 2 úmrtia
 • Fort Irwin: 2 prípady
 • Hesperia: 184 prípadov (+5), 2 úmrtia
 • Joshua Tree: 15 prípadov, 2 úmrtia
 • Údolie Morongo: 7 prípadov
 • Oak Hills: 26 prípadov, 1 smrť
 • Phelan: 22 prípadov (+2)
 • Dvadsaťdeväť dlaní: 12 prípadov
 • Victorville: 309 prípadov (+9), 8 úmrtí
 • Údolie Yucca: 26 prípadov (+1), 1 smrť

Tu je zoznam prípadov a úmrtí v horských komunitách:

 • Big Bear City: 4 prípady (+1)
 • Veľké medvedie jazero: 7 prípadov
 • Blue Jay: 1 smrť
 • Crestline: 16 prípadov (+1), 2 úmrtia
 • Rimforest: 1 puzdro
 • Posuvné pružiny: 5 puzdier
 • Wrightwood: 2 puzdrá

Reportérka Desert Sun Nicole Hayden sa zaoberá zdravím v údolí Coachella. Môžete ju kontaktovať na adrese Nicole.Hayden@desertsun.com alebo (760) 778-4623. Sledujte ju na Twitteri @Nicole_A_Hayden.

9. júna rada nariadila zamestnancom, aby vytvorili skupinu Equity Element Group zloženú z členov komunity a odborníkov v oblastiach, ako je zdravotníctvo a školstvo, s cieľom riešiť rasovú nerovnosť v kraji.

Utorkové uznesenie poukázalo na niektoré rozdiely, s ktorými sa stretáva černošská komunita, vrátane detskej úmrtnosti, ktorá je viac ako dvojnásobná oproti priemeru v kraji.

Vysoká miera detskej úmrtnosti

Podľa kalifornského ministerstva verejného zdravia bola úmrtnosť čiernych detí v okrese San Bernardino v roku 2019 13,1%. To je viac ako celoštátna miera úmrtnosti čiernych detí – 9,8 %. Je to tiež viac ako dvojnásobok miery úmrtnosti dojčiat všetkých rás v kraji, ktorá bola 6,2 %.

Rezolúcia uznala ďalšie nerovnosti, ako napríklad skutočnosť, že viac ako 1 z 5 bezdomovcov v kraji sú černosi, pričom černosi tvoria menej ako 9 % populácie okresu. Černosi tiež tvoria neúmerný podiel na okresných väzenských rezerváciách (19 %) a okresných rezerváciách pre mladistvých (38 %).

„Sociálna nespravodlivosť je všade okolo nás,“ povedala ďalšia verejná hovorkyňa Mabel Morris-Dugbarteyová. "Ak hovoríš, že nie, potom nesmieš mať oči."

Kroky k „odstráneniu rasizmu“

Prijatím uznesenia dozorcovia podpísali niekoľko krokov, ktoré by sa podnikli „na odstránenie rasizmu“.

Jedným z nich je vytvorenie skupiny pre spravodlivosť, ktorá by identifikovala programy a politiky na predchádzanie a riešenie dopadov rasizmu. Kraj bude tiež spolupracovať so svojimi právnymi a justičnými agentúrami pri skúmaní obáv verejnosti, pokiaľ ide o výkon presadzovania práva.

Ďalším cieľom je, aby bola pracovná sila krajskej samosprávy rôznorodejšia.

Existujúce okresné politiky a postupy by sa mali študovať „cez objektív rasovej rovnosti, aby sa presadzovali a podporovali politiky, ktoré uprednostňujú zdravie spravodlivým spôsobom, najmä pre ľudí inej farby pleti,“ uvádza sa v uznesení.

Kraj by tiež pracoval na budovaní aliancií s inými skupinami, ktoré bojujú proti rasizmu, a prípadne by zvážil členstvo vo vládnej aliancii pre rasu a rovnosť, národnej organizácii miestnych vládnych agentúr.

Dozorkyňa piateho obvodu Josie Gonzalesová povedala, že sa chce poďakovať všetkým, ktorí boli súčasťou zhluku udalostí, ktoré podnietili rozhodnutie.

„Všetci chceme urobiť niečo iné, niečo dobré, niečo, čo si budeme pamätať. To je súčasť toho, kým sme a pre čo pracujeme,“ povedala. "Vďaka veľkému množstvu ťažkostí, bolesti a surových emócií máme jasnú víziu a v tomto okamihu sme nažive, aby sme sa mohli spojiť a iniciovať skutočnú zmenu."

Martina Estacia možno kontaktovať na MEstacio@VVDailyPress.com alebo na čísle 760-955-5358. Sledujte ho na Twitteri @DP_mestacio.

Okres San Bernardino ruší stovky testov na COVID-19, ktoré si obyvatelia tento týždeň zarezervovali z dôvodu nedostatku testovacích zásob spôsobených narušením dodávateľského reťazca.

Okres, kde žije viac ako 2 milióny ľudí, si tiež nerezervuje žiadne nové stretnutia. Aj keď predstavitelia župy tvrdia, že nevedia, kedy bude problém vyriešený, dúfajú, že cez víkend znovu otvoria portál, aby bolo možné rezervovať si termíny od pondelka.

„Najväčším problémom, ktorému práve teraz čelíme, je, že jednoducho nemôžeme získať dostatok testovacích materiálov,“ povedal hovorca okresu San Bernardino David Wert. „Máme zadané objednávky, ale spoločnosti nám hovoria, že nemajú žiadne zásoby, aby ich mohli splniť. Je to celonárodný problém."

Podľa prieskumu Asociácie pre molekulárnu patológiu, ktorý v apríli a máji uskutočnila Asociácia pre molekulárnu patológiu , viac ako 85 % klinických laboratórií v USA zaznamenalo výrazné oneskorenia pri testovaní na COVID-19 v dôsledku pokračujúceho narušenia dodávateľského reťazca.

Viac: Okres San Bernardino zaostáva za zvyškom južnej Kalifornie v testovaní na koronavírusy

Wert nebol schopný okamžite povedať, ktorá spoločnosť nebola schopná splniť objednávku kraja alebo presne koľko testov bolo tento týždeň zrušených. Osoby s existujúcimi stretnutiami by si však mali skontrolovať svoj e-mail, aby zistili, či ich stretnutie bolo zrušené.

Okrem toho Wert povedal, že jednotlivci, ktorí cítia, že majú zdravotný dôvod podstúpiť test na COVID-19, by sa mali okamžite obrátiť na svojho lekára primárnej starostlivosti, z ktorých mnohí ponúkajú testovanie na koronavírus.

"Dúfame, že sa nám podarí získať potrebné zásoby veľmi skoro, aby sme mohli zachovať našu testovaciu kapacitu," uviedol Corwin Porter v dennej e-mailovej aktualizácii okresu. „Bez dostatočného množstva testov to prinesie problémy pri identifikácii prípadov a liečbe tých, ktorí sú diagnostikovaní ako pozitívni na COVID-19. Testy sú potrebné na rýchlu identifikáciu a izoláciu pozitívnych prípadov, aby sme zabránili šíreniu vírusu v našom kraji.“

Testovacia kapacita klesla za posledný týždeň o približne 62 % na desiatkach testovacích miest v okrese. Minulý týždeň sa každý deň na jednom mieste vykonalo približne 450 testov; stránky v súčasnosti vykonávajú len 170 testov denne.

Kalifornský minister zdravotníctva a sociálnych služieb Dr. Mark Ghaly v sobotu priznal, že „v rámci dodávateľského reťazca sa v celom štáte zhmotňujú nové obmedzenia“. Kvôli týmto obmedzeniam štát vyzval laboratóriá, aby "uprednostnili testovanie pre jednotlivcov, ktorí sú najviac ohrození šírením vírusu na ostatných", vrátane tých, ktorí sú hospitalizovaní alebo ktorí sú v dlhodobej starostlivosti alebo nápravných zariadeniach.

Okres San Bernardino hlásil celkovo 16 586 prípadov a 293 úmrtí súvisiacich s vírusom. Približne polovica prípadov je w-loss-website.com medzi ľuďmi mladšími ako 40 rokov.

Približne 9,9 % ľudí v kraji, ktorí boli testovaní, potvrdili, že majú koronavírus.

K pondelku bolo hospitalizovaných 501 pacientov s COVID-19, čo je o 3,5 % viac ako v predchádzajúci deň. V súčasnosti je v prevádzke 78 z 1127 lôžok s nárazovou kapacitou v kraji. Kraj plánuje, že sa zotavilo 9 072 ľudí.

Okrem toho sa oneskorila doba spracovania výsledkov testovania. Wert povedal, že získanie výsledkov testov zvyčajne trvá sedem až 10 dní, okrem toho, že dostupné testy sú zvyčajne päť dní.

"Práve teraz máme celkovo skutočný problém s testovaním," povedal Wert. "Môže to trvať dva týždne, kým zistíme, či je niekto pozitívny alebo negatívny."

Riverside County hlási jednodňový rekord v počte nových prípadov koronavírusu

Zdravotnícki úradníci okresu Riverside oznámili v stredu 856 nových prípadov COVID-19 a deväť ďalších úmrtí súvisiacich s vírusom. Počet prípadov je najviac za jeden deň od začiatku pandémie.

V súčasnosti je v kraji 21 957 potvrdených prípadov COVID-19 a 515 z nich bolo smrteľných.

Trvalo to od 7. marca, v deň, keď bol hlásený prvý prípad v okrese Riverside, do 11. júna, kým tam bolo 10 000 prípadov. Kraj dosiahol 20 000 prípadov len o 25 dní neskôr, 6. júla.

Pozitívom je, že kraj vykázal pokles o 12 pacientov, ktorí sú v súčasnosti hospitalizovaní, čím sa celkový počet zvýšil na 506 – – 122 z nich na jednotkách intenzívnej starostlivosti, o osem menej ako v utorok.

Podľa zdravotníckych pracovníkov sú prípady rozdelené podľa veku takto:

 • 358 prípadov (1,7 %) je medzi ľuďmi vo veku 0 až 4 roky
 • 1 472 prípadov (7 %) je medzi ľuďmi vo veku 5 až 17 rokov
 • 8 843 prípadov (42 %) je medzi ľuďmi vo veku 18 až 39 rokov
 • 7 877 prípadov (37,3 %) je medzi ľuďmi vo veku 40 až 64 rokov
 • 1 804 prípadov (8,5 %) je medzi ľuďmi vo veku 65 až 79 rokov
 • 747 prípadov (3,5 %) je medzi ľuďmi vo veku 80 rokov a staršími

Riaditeľ oddelenia núdzového manažmentu (EMD) Bruce Barton v utorok dozornej rade povedal, že nedávny nárast prípadov koronavírusov prinútil pol tucta nemocníc v celom kraji prejsť na „nárazové plány“ na prispôsobenie sa chorým, ale zariadenia nefungujú nad rámec svojich limitov. .

"Máme šesť nemocníc, ktoré majú nadmernú kapacitu," povedal Barton. "Používajú svoje plány nárastu. Ale to nie je to isté ako byť ohromený. Nie sú ohromení. Stále majú kapacitu."

Od utorka je kapacita lôžok na jednotke intenzívnej starostlivosti v celom okrese podľa Bartona 94%, zatiaľ čo subakútne lôžka majú kapacitu 68%.

Hospitalizácia COVID-19 v Desert Regional Medical Center v Palm Springs dosiahla začiatkom minulého týždňa nové maximum s približne 60 pacientmi. Pribúdajú aj v nemocnici John F. Kennedy Memorial Hospital v Indiu.

Vrchol dosiahli aj hospitalizácie súvisiace s vírusmi v Eisenhower Health v Rancho Mirage; zariadenie hlásilo k štvrtku 62 pacientov.

Zdravotnícki úradníci v stredu oznámili ďalších 3 698 testov na vírus spolu so 176 novými uzdravenými pacientmi.

Podľa riaditeľa EMD EMD a ďalšie krajské agentúry pomáhajú nemocniciam všetkými možnými prostriedkami. To zahŕňa masky pre zamestnancov, keďže okres získal 2 milióny masiek N95.

Očakáva sa, že ďalší milión bude k dispozícii na distribúciu do konca mesiaca, povedal Barton.

Kontaktné indikátory kontaktujú tých, ktorí majú pozitívny test na COVID-19, aby určili zdroj infekcie, s kým mohol byť pacient v kontakte a kde ho navštívil. Zdravotnícki úradníci žiadajú pacientov, aby poskytli tieto informácie, aby pomohli spomaliť šírenie koronavírusu.

Zdravotnícki úradníci okresu Riverside vyzvali obyvateľov okresu Riverside, aby podnikli kroky na spomalenie šírenia koronavírusu, ako je nosenie zahalenej tváre, udržiavanie sociálneho odstupu a časté umývanie rúk.

Indio, najľudnatejšie mesto v údolí Coachella, má od stredy najväčší počet úmrtí súvisiacich s vírusmi v údolí, s celkovým počtom 42 úmrtí. Palm Desert má 30 úmrtí.

Coachella Valley: Prípady doteraz

Úrady od utorka hlásili 235 nových prípadov a šesť nových úmrtí v deviatich mestách v údolí Coachella. Tu je rozpis mesta a komunity, pričom čísla v zátvorkách ukazujú nárasty za posledný deň:

 • Cathedral City: 796 prípadov (+42) a 6 úmrtí
 • Coachella: 1304 prípadov (+23) a 12 úmrtí (+1)
 • Desert Hot Springs: 369 prípadov (+27) a 3 úmrtia
 • Indian Wells: 22 prípadov a 0 úmrtí
 • Indio: 1 678 prípadov (+56) a 42 úmrtí (+2)
 • La Quinta: 366 prípadov (+14) a 11 úmrtí
 • Palmová púšť: 516 prípadov (+19) a 30 úmrtí
 • Palm Springs: 404 prípadov (+23) a 16 úmrtí
 • Rancho Mirage: 115 prípadov (+1) a 12 úmrtí
 • Neregistrované komunity: Bermudské duny: 62 prípadov (+4) a 1 smrť; Desert Edge: 20 prípadov (+1) a 2 úmrtia (+1); Púštne palmy: 25 prípadov (+1) a 2 úmrtia (+1); Granát: 76 prípadov (+5) a 0 úmrtí; Mekka: 200 prípadov (+3) a 6 úmrtí (+1); North Shore: 73 prípadov (+3) a 1 smrť; Oáza: 137 prípadov (+6) a 0 úmrtí; Sky Valley: 16 prípadov (+2) a 0 úmrtí; Tepelné: 84 prípadov (+1) a 0 úmrtí; Tisíc paliem: 75 prípadov (+7) a 0 úmrtí; Vista Santa Rosa: 47 prípadov a 1 smrť
 • Štát Kalifornia: 289 468 (+ 11 694) prípadov a 6 562 (+ 114) úmrtí, podľa údajov zverejnených v stredu.

Reportérka Desert Sun Nicole Hayden sa zaoberá zdravím v údolí Coachella.

Contents