Dobre i złe napoje dla osób z cukrzycą

Osoby z cukrzycą muszą upewnić się, że przestrzegają zdrowej diety, ale nie odnosi się to tylko do jedzenia. Drinki również mogą wpływać na poziom cukru we krwi na wiele sposobów.

Gdy dana osoba ma cukrzycę, jej ciało nie używa prawidłowo insuliny do ciągnięcia glukozy lub cukru we krwi w komórkach dla energii. Może to prowadzić do wysokiego poziomu cukru we krwi i poważnych powikłań.

Napoje zawierające cukier mogą prowadzić do skoków cukru lub nagłego wysokiego poziomu glukozy we krwi. Te kolce mogą być niebezpieczne dla osób z cukrzycą.

W tym artykule dotyczy napojów, które są zdrowe dla osób z cukrzycą i napojami, których najlepiej unikać. Oferuje również kilka przepisów na smaczne napoje do zrobienia w domu.

Najlepsze napoje

Poniższe napoje są dobrym wyborem dla osób z cukrzycą.

Water <water <Water <Water <Water <Water <Water

Najlepszym napojem dla zdrowia jest woda. Właściwe nawodnienie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne, a każdy system w ciele potrzebuje wody.

Osoba może również pomylić oznaki pragnienia głodu lub pragnienia słodyczy. To prowadzi niektórych ludzi do sięgania po napoje bezalkoholowe i soki. Jeśli nastąpi to pragnienie, najlepiej najpierw wypić szklankę wody, a następnie zobaczyć, jak reaguje ciało.

Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z wody pitnej.

Woda o smaku

Niektóre osoby wybierają soki lub napoje słodzone cukrem, ponieważ znajdują smak nudnego lub nijakiego wody. Jednak nie musi tak być.

Ludzie mogą dodawać smak, mieszając wodę z sokiem z owoców cytrusowych, takich jak limonka i cytryna lub odrobina 100 -procentowego soku żurawinowego. Wpełnienie wody pełnymi owocami, takimi jak jagody, może również dodać zdrowi smak.

Jedno badanie sugeruje, że dodanie miazgi aloesowej do wody może przynieść korzyści osobom z cukrzycą. Wody zlecone są aromatyczne i zdrowe.

Dobrym pomysłem może być zrobienie miotacza z infuzją wodą i trzymanie go pod ręką.

herbata ziołowa

ziołowa Herbaty lub infuzje to kolejny sposób na smak wody. Ugotowanie liści niektórych roślin w wodzie może dodać zarówno korzyści smakowe, jak i zdrowotne. Na przykład root lukrecji zapewnia subtelnie słodki smak bez podniesienia poziomu cukru we krwi.

Badanie zwierząt Od 2007 r. Stwierdzono, że poziom glukozy spadł u szczurów z cukrzycą po spożyciu ekstraktu lukrecji. Sugeruje to, że lukrecja może pomóc w zmniejszeniu poziomu cukru we krwi u osób z cukrzycą.

Zapalenie wydaje się odgrywać rolę w cukrzycy, ale niektóre zioła mogą w tym pomóc. Dowiedz się więcej tutaj.

Milk

Czasami ciało osoby chce czegoś więcej niż tylko wody. Mleko może być dobrą opcją. Mleko krów, mleko sojowe, mleko ryżowe lub mleko orzechowe mogą zapewniać kalorie, witaminy i minerały. Ważne jest jednak, aby wybrać niesłodzone odmiany.

krowa, ryż i mleko sojowe dodają węglowodany do diety danej osoby, dlatego muszą to uwzględnić w planowaniu posiłków.

Większość niesłodzonego mleka orzechowego ma niewielkie węglowodany, ale osoba z cukrzycą musi pamiętać, aby sprawdzić fakty żywieniowe swojego mleka z wyboru i pamiętać o tym, ile węglowodanów jest w jednej porcji. Informacje te są niezbędne, aby znać cukier we krwi.

Czysty sok owocowy z umiarem

Czyste soki owocowe są odpowiednie, ale ponieważ sok owocowy dostarcza cukier z owoców, ale niekoniecznie na owoc Również błonnik, osoby z cukrzycą powinny spożywać tego rodzaju napoje w niewielkich ilościach.

Będą również musieli uwzględnić soki w planie posiłków. Na przykład jeden 248-gramowy (g) szklanki świeżego, nieprzetworzonego soku pomarańczowego zawiera prawie 26 g węglowodanów, z czego prawie 21 g to cukier.

Rozmiar porcji jest kluczowym czynnikiem zarządzania spożyciem węglowodanów, gdy w przyjęciu węglowodanów, gdy można było zamknąć węglowodany. Picie soku z posiłkiem. Sam sok z picia może prowadzić do skoku cukru we krwi, ale spożywanie go z innymi pokarmami, szczególnie białkiem lub zdrowym tłuszczem może pomóc w tym zapobieganie.

Jedzenie owoców może być dobrym sposobem na ugasienie pragnienia i to Zapewnia więcej korzyści odżywczych niż sok.

kawa i herbata z umiarem

Istnieje debata na temat spożycia kawy dla osób z cukrzycą.

W 2004 r. Naukowcy, którzy Przeprowadził przegląd, stwierdzono, że spożycie kawy może mieć niepożądane skutki krótkoterminowe, ale długoterminowe picie kawy wykazuje pewne korzyści.

Jednak w 2017 r. Inni badacze stwierdzili, że „pięć z siedmiu badań sugeruje kofeinę kofeinę Spożycie zwiększa poziom glukozy we krwi i przedłuża okres wysokiego poziomu glukozy we krwi. ”

Konieczne są dalsze badania, aby dowiedzieć się, jak kofeina wpływa na poziom cukru we krwi.

Ponadto kawy barista Może również zawierać aromatyzowane śmietany i syropy zawierające wysoki poziom cukru.

Rzeczy, które należy zwrócić na

Wiele napojów zawierają wysoki poziom cukrów i węglowodanów. Etykiety żywności i fakty żywieniowe mogą zawierać cenne informacje o tym, co zawierają. Etykiety powinny podać rozmiar porcji i zawartość węglowodanów każdego napoju.

Osoby z cukrzycą mają różne potrzeby, więc nie ma dokładnych zasad dietetycznych, ale poniższe wskazówki mogą pomóc w zarządzaniu poziomem cukru we krwi:

 • Zużyj zrównoważoną dietę i zarządzaj spożyciem węglowodanów z jedzenia i napojów.
 • Utrzymuj poziom węglowodanów spójny z dnia na dzień i rozłóż równomiernie przez cały czas.
 • Zajmuj wystarczającą ilość węglowodanów Aby umożliwić prawidłowe funkcjonowanie ciała i mózgu.
 • Sprawdź regularne poziomy cukru we krwi i porozmawiaj z lekarzem, jeśli istnieją jakiekolwiek obawy.
 • Każda osoba powinna porozmawiać ze swoim lekarzem o swojej Codzienne potrzeby żywieniowe.
 • Najgorsze napoje

  Poniższe napoje nie są dobrym wyborem dla osób z cukrzycą.

  Soda i napoje energetyczne

  Sodas i inne napoje słodzone cukrem mogą zwiększyć ryzyko cukrzycy typu 2, przyrostu masy ciała https://harmoniqhealth.com i zespołu metabolicznego. Nadmierna waga jest czynnikiem ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2, a zarówno otyłość, jak i cukrzyca są cechami zespołu metabolicznego.

  Dla osób, które już mają cukrzycę, ten rodzaj napoju zapewnia duże ilości cukru i wymaga niewielkiej trawienia . Ponadto napoje te nie wypełniają się, ponieważ zawierają tylko proste węglowodany i bez błonnika. Oznacza to, że dana osoba może z łatwością pić wiele z nich.

  Picie napojów gazowanych bez zdrowego jedzenia może prowadzić do dużych skoków w poziomie cukru we krwi.

  Najlepiej unikać lub ograniczyć Spożycie napojów energetycznych sodowych i słodzonych cukrem, aby zmniejszyć szansę na skok cukru.

  Koktajle owocowe

  Napoje słodzone cukrem, takie jak uderzenie owocowe, mogą smakować jak sok owocowy , ale często zawierają wysoki poziom cukru lub syropu kukurydzianego i zawierają niewielki lub żaden prawdziwy sok owocowy. Te składniki mogą powodować te same kolce w poziomie cukru we krwi, co soda.

  Zapewniają wysokie stężenie cukru, ale znacznie mniejsza wartość odżywcza niż 100 % czystych soków owocowych.

  Ludzie mogą cieszyć się Świeże, 100 -procentowe soki owocowe z umiarem, ale powinny być uważni na koktajle owocowe, które nie zawierają prawdziwego soku.

  Alkoholowe napoje

  Osoby z cukrzycą mogą spożywać alkohol, ale potrzebują one potrzebne, ale potrzebują one Uważać, ile i kiedy piją.

  Przyczyny tego obejmują:

  • Większość alkoholu nie zawiera cukru, ale piwo zawiera węglowodany i wiele alkoholików Miksery zawierają cukier. Może to prowadzić do wzrostu poziomu cukru we krwi i szans na przyrost masy ciała.
  • Alkohol wpływa na to, jak wątroba wytwarza glukozę, co może prowadzić do nieoczekiwanego spadku poziomu cukru we krwi lub hipoglikemii. Ludzie, którzy używają insuliny, powinni zdawać sobie sprawę z wpływu alkoholu na poziom glukozy.
  • Nadmierne spożywanie alkoholu może prowadzić do chorób wątroby i innych problemów dla osób z cukrzycą, jak to możliwe dla innych osób. Typową poradę zdrowotną polega na piciu z umiarem.
  • Alkohol może spowodować spadek poziomu cukru we krwi. Może to stanowić problem dla osób używających insuliny. Jednak wiele osób z cukrzycą może spożywać niewielką ilość alkoholu.

  American Diabetes Association zaleca następujące limity:

  • Jeden napój dziennie Dla kobiet
  • Dwa napoje dziennie dla mężczyzn

  Jeden napój jest równoważny:

  • 1,5 uncji duchów (80 dowód)
  • 5 uncji wina
  • 12 uncji piwa

  Napoje alkoholowe z żywnością, aby zmniejszyć ryzyko niskiego poziomu cukru we krwi

 • Niezwykle ograniczające ograniczenie, które lekarz zaleca
 • Uwzględniając węglowodany w codziennym zapisie
 • Tylko konsumowanie Kwoty doradcy zdrowotni zalecają
 • Sprawdzanie u lekarza, w jaki sposób alkohol może oddziaływać z lekami
 • Za pomocą mikserów, takich jak woda musująca, zamiast zwykłych napojów sodowych lub dietetycznych
 • Noś medyczny identyfikator, ponieważ hipoglikemia może wyglądać podobnie do bycia pijanym
 • Sprawdź kalorie i zawartość alkoholu w piwach, ponieważ mogą one różnić się
 • Po spożywaniu alkoholu, dopóki alkohol nie opuści systemu
 • Osoba nigdy nie powinna spożywać napojów alkoholowych jako wymianę węglowodanów dla żywności. Zamiast tego osoba powinna ograniczyć alkohol i przyjmować go oprócz normalnej diety.

  Jak alkohol wpływa na poziom cukru we krwi? Dowiedz się więcej tutaj.

  Sugestie przepisu

  Poniższe pomysły na przepisy są zdrowe dla osób z cukrzycą.

  koktajle

  Sokboje mogą być satysfakcjonującą ucztą i Dobry sposób na zwiększenie spożycia błonnika. Błonnik jest ważnym, naturalnym sposobem na spowolnienie procesu trawienia ciała i uwalniania cukru do krwioobiegu.

  Dodawanie produktów, takich jak awokado, kokosy, siemienie lniane i nasiona chia na koktajl, może zwiększyć zawartość błonnika Z większości koktajli, bez wpływu na smak.

  W przypadku receptury zielonego koktajlu o wysokiej zawartości włókien, spróbuj użyć następujących składników:

  • 1 szklanki niesłodzonego mleka migdałowego
  • 1 Małe awokado, kostki
  • 1 szklanki szpinaku
  • 0,5 szklanki jagód
  • Połowa wapna z usuniętą skórę
  • 0,5 szklanki niesłodzonego greckiego jogurtu
  • 1 łyżka nasion chia
  • 0,5 łyżeczki cynamonu

  Ten koktajl jest napełniany i może służyć jako przekąska. Jogurt zapewnia białko, a cynamon, nasiona chia i awokado pomagają zapewnić smak i pomagają w równowadze cukru we krwi.

  Jednak koktajle mogą również zawierać wysoki poziom cukru. Osoba powinna sprawdzić składniki koktajlu i uwzględnić węglowodany, które zawiera.

  Sokboje zawierające prawdziwe owoce, są pożywne i mogą ograniczyć słodkie pragnienie. Niemniej jednak ludzie muszą dodać białko lub zdrowy tłuszcz, aby je zrównoważyć. Rozliczanie spożycia węglowodanów, nawet ze zdrowej, gęstej żywności, takiej jak owoce, jest konieczne podczas zarządzania cukrzycą.

  Jakie składniki są dobre dla koktajli, gdy dana osoba ma cukrzycę? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

  herbaty

  Wiele herbat może być zdrowe dla osób z cukrzycą.

  Zielona herbata może być dobrym wyborem i jest bogaty w polifenole. Niektóre badania powiązały spożycie zielonej herbaty z niższym ryzykiem chorób sercowo -naczyniowych i innymi stanami związanymi z cukrzycą.

  Aby zrobić zieloną herbatę imbirową, użyj następujących:

  • 1 łyżka stołowa drobno posiekany imbir
  • 1 Cinnamon Stick
  • 2 liście stevia lub alternatywa cukru (opcjonalnie)
  • 3 Torby zielonej herbaty z zieloną herbatą
  • 4 szklanki wody

  Dodaj cynamon i imbir do wody i zagotuj. Gotuj przez 5–10 minut, aż osiągnie pożądaną siłę, a następnie dodaj worki do herbaty i substytut cukru, zgodnie z smakiem.

  Badanie myszy pojawiające się w 2013 r. Sugeruje, że jeśli ludzie łączą ekstrakty z zielonej herbaty z innymi substancjami, Może to pomóc w zapobieganiu i leczeniu cukrzycy typu 2.

  Niekoniecznie oznacza to, że picie zielonej herbaty będzie miało pozytywny wpływ na osoby z cukrzycą, ale ponieważ wydaje się, że nie powoduje szkody, może być to szkoda, może być szkodliwe, może być szkodliwe Dobry wybór napoju.

  Zielona herbata może być zdrowym wyborem. Dowiedz się więcej o korzyściach z zielonej herbaty.

  koktajle

  Osoby z cukrzycą muszą również unikać słodkich dodatków podczas picia koktajli.

  dla ogórka- Koktajl mięty, wymieszaj następujące składniki w blenderze:

  • Połowa posiekanego ogórka
  • 2 łyżeczki soku z limonki
  • 3–5 świeże Liście miętowe
  • 1 Stevia Leaf
  • 1,5 uncji dżinu
  • Zmiażdżone wapno

  Podawaj z kawałkiem wapna.

  Outlook

  W przypadku osób z cukrzycą, zdrowe wybory dietetyczne mogą wpływać na ich szanse na zarządzanie ich stanem i zmniejszenie ryzyka powikłań.

  a także napojów, a także napojów, a także napojów, a także napojów Jedzenie może powodować kolce glukozy i inne problemy. Dokonując mądrych wyborów, osoby z cukrzycą mogą cieszyć się szeroką gamą napojów, w tym umiarkowaną ilością alkoholu. W przypadku specyficznych potrzeb spożycia węglowodanów danej osoby mogą oni skonsultować się z zarejestrowanym dietetykiem.

  • Typ 1
  • Typ 2
  • Odżywianie/dieta

  Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając nasze