Sme najväčší systém poskytovania zdravotnej starostlivosti v Arizone.

"Nechceme, aby ľudia opakovane používali svoje vlastné injekčné striekačky," povedal Steve Alsum, výkonný riaditeľ projektu Grand Rapids Red Project , ktorý každoročne distribuuje približne milión bezplatných injekčných striekačiek a je jedným z najväčších distribútorov injekčných striekačiek v štáte. "Táto injekčná striekačka je perfektnou živnou pôdou pre baktérie." Navyše dodal: "Chceme, aby ľudia chodili do komunity čo najmenej."

Viac: Beaumont ukazuje, ako funguje testovanie na koronavírusy

U niektorých závislých na opioidoch je ich riziko ďalej zvýšené oslabeným imunitným systémom v dôsledku „prevalencie (hepatitídy C) a HIV“ zo zdieľania ihiel, povedal Dr. William Morrone, špecialista na medicínu závislosti a súdny lekár v Bay County. Pre nich dodal: "COVID-19 je neúprosný."

Okrem toho „mnohí užívatelia drog prichytení v denných cykloch sú bezdomovci a nemajú čisté, bezpečné miesta na odpočinok a zotavenie,“ povedal Morrone. "Pozrite sa, čo robí užívateľov drog náchylnejšími."

Alsum dodal: „Potom by to mala byť skupina, na ktorú tiež zameriavame viac našej pozornosti a zdrojov, pokiaľ ide o preventívne opatrenia.“

V snahe poskytnúť liečbu a zároveň si upevniť sociálnu vzdialenosť, organizácie ako Hegira Health so sídlom v Livónsku, ktorá poskytuje poradenstvo a liečbu v oblasti zneužívania návykových látok, presúvajú veľkú časť svojej činnosti na telefón a online.

Rovnako aj Care of Southeastern Michigan , ktorá sídli vo Fraser.

Obe agentúry stále poskytujú rezidenčné liečebné služby a niektoré osobné služby, aj keď sa ich snažia minimalizovať.

"Vaše miestne liečebné centrá sú stále otvorené," povedala Monique Stanton, prezidentka a výkonná riaditeľka spoločnosti Care. "Stále robíme odvozy a vyzdvihnutia, ak niekto chce ísť do rezidenčnej liečby. Uisťujeme sa, že dodržiavame sociálne dištancovanie s ľuďmi, ktorí čakajú."

Ľudia, zdôraznila, sa „môžu dostať do liečby“.

Zažite vitalitu života s Welltone – viac sa dozviete na https://welltone-website.com/sk/ .

Kontaktujte reportéra opioidov Georgea Kovanisa: gkovanis@freepress.com

Typicky sa pomer sestry k pacientovi na JIS pohybuje od jednej ku jednej po jednu ku dvom. V prípade pacientov na JIS COVID je pomer takmer vždy jedna ku jednej, povedala Phyllis Doulaveris, senior viceprezidentka pre služby starostlivosti o pacientov a hlavná ošetrovateľka pre Banner Health.

Sestry a respirační terapeuti „cestujú“ zdravotnícki pracovníci, ktorí berú úlohy po celej krajine. Normálne cestovné úlohy sú 13 týždňov, ale spoločnosť Banner Health začala najímať externých pracovníkov na štyri týždne s možnosťou predĺženia o osem až 12 týždňov, povedal Cramer.

"Sme veľmi flexibilní. Niekto chce štyri týždne, niekto osem, niekto 12," povedala. "Sme naozaj vďační za skúsenú pomoc."

Spoločnosť Banner tiež „zdokonalila“ približne 700 zamestnancov na vykonávanie pracovných povinností, ktoré sú mimo ich bežných pracovných povinností, a požiadala ministerstvo zdravotníctva v Arizone, aby vyslalo ďalšie zdravotné sestry.

Ministerstvo zdravotníctva v stredu oznámilo, že najalo takmer 600 zdravotných sestier, ktoré budú pracovať v nemocniciach v Arizone zadarmo až šesť týždňov. Nemocnice musia požiadať o tento program a preukázať, že vyčerpali iné zdroje.

Predstavitelia štátu uviedli, že do programu sa prihlásilo viac ako 30 nemocníc. Niektoré nemocnice v celom štáte, vrátane Yuma Regional Medical Center a Tucson Medical Center, tiež využívajú federálne tímy na pomoc pri katastrofách na starostlivosť o pacientov.

Mnohé ďalšie nemocnice, vrátane Flagstaff Medical Center, využívajú cestujúce zdravotné sestry mimo štátu, aby im pomohli doplniť ich počet zamestnancov.

Celkovo 3 454 lôžok využívali v stredu pacienti s podozrením a potvrdením ochorenia COVID-19.

Približne 1 500 z týchto pacientov je v nemocniciach Banner Health.

Zimné mesiace, keď sa populácia Arizony zvyčajne hemží návštevníkmi, sa zhodujú s chrípkovou sezónou a nie je nezvyčajné, že spoločnosť Banner Health privedie pracovníkov mimo štátu, aby zvládli tento zvýšený dopyt.

To, čo sa teraz deje v súvislosti s COVID-19, je však iné – počet externých pracovníkov, ktorí sú teraz potrební, je zhruba dvojnásobný oproti počtu potrebných počas rušnej chrípkovej sezóny, povedal Cramer.

"Dôvodom, prečo je toto číslo také vysoké, je množstvo starostlivosti, ktorú pacient s COVID potrebuje v porovnaní s pacientom s chrípkou alebo bežným pacientom na JIS," povedal Cramer. "Je to oveľa zložitejšia situácia v oblasti starostlivosti."

Doulaveris povedal, že zdravotné sestry, ktoré Banner privádza, sú skúsené. Mnohí z nich predtým pracovali v horúcich miestach COVID-19 vrátane Detroitu, New Yorku a New Jersey.

Cestujúce sestry majú pred nástupom do práce na zmeny dvojdňovú orientáciu. Orientácia zahŕňa sériu staníc pre klinickú simuláciu, povedal Doulaveris. Druhý deň orientácie zahŕňa sledovanie sestry na oddelení, kde budú pridelené.

"Zasahujú tam, kde sú potrebné. Celkovo sa veľká väčšina stará o pacientov s COVID," povedala. "Sú ostrieľaní a skúsení s COVID, takže väčšinu z nich používame v jednotkách COVID."

Nemocnice sú tento týždeň napätejšie

Dr. Marjorie Besselová, hlavná klinická riaditeľka spoločnosti Banner Health, tento týždeň uviedla, že nemocnice spoločnosti Banner zostávajú natiahnuté – viac natiahnuté ako minulý týždeň, pričom viac pacientov je na JIS a viac na ventilátoroch.

Nemocničný systém, podobne ako mnohé nemocnice v celom štáte, pozastavil kvôli pandémii voliteľné operácie.

Pod pojmom elektívne sa rozumejú operácie alebo procedúry, ktoré možno odložiť na 30 dní bez toho, aby pacientom spôsobili zdravotné problémy. Bessel zdôraznil, že pozastavenie voliteľných operácií nie je ideálny scenár, pretože úplne nespĺňa potreby komunity.

Ak je napríklad u nového pacienta s rakovinou prsníka naplánovaná mastektómia, je stresujúce a rušivé, ak ju odložíte, povedala.

"To, že nemocnice sú otvorené a môžu prijať ľudí, neznamená, že sme v dobrom stave," povedal Bessel.

Je to "falošný pocit istoty", keď si verejnosť myslí, že v nemocničnom fronte je všetko v poriadku, povedala.

Priviesť 1 000 sestier a respiračných terapeutov mimo štátu plus desiatky ďalších lekárov nie je niečo, čo sa stalo ľahko, ale je nevyhnutné, aby sme naďalej uspokojovali potreby pacientov, povedala.

"Sme najväčším systémom poskytovania zdravotnej starostlivosti v Arizone. Predstavte si, že by sme toho neboli schopní."

Oslovte reportérku zdravotnej starostlivosti Stephanie Innes na Stephanie.Innes@gannett.com alebo na čísle 602-444-8369. Sledujte ju na Twitteri @stephanieinnes

Podporte miestnu žurnalistiku. Prihláste sa na odber azcentral.com ešte dnes.

Vďaka fotografii, ktorá zachytila ​​zlomok sekundy, sa stala známou ako zdravotná sestra stojaca uprostred davu. Vo svojich modrých peelingoch a bielej maske pred arizonským Kapitolom stoicky stála tvárou v tvár demonštrantovi mávajúcemu vlajkami, ktorý chcel, aby sa prerušenie štátu spôsobené COVID-19 skončilo.

Ale veľa času Lauren Leanderovej počas posledných piatich mesiacov bolo menej viditeľné. Trávi ho uprostred chaosu na oddelení intenzívnej starostlivosti v Banner University Medical Center vo Phoenixe. Nie sú tam žiadne kamery. A je ukrytá pod dvoma maskami, „čapičkou“ na vlasoch a tvárovým štítom.

Je to hlučná atmosféra. Intravenózne kvapkacie pumpy pacientov sú na chodbách a nie pri posteliach, čo je krok na minimalizáciu kontaktu. Ale to znamená, že halou rezonujú alarmy a pípnutia. Ventilátory z inej éry boli vyvedené z naftalínu. Nejaké zvuky, povedal Leander, ako hmlovky.

"Je ťažké sa navzájom počuť a ​​rozprávať sa," povedal Leander v utorok počas rozhovoru. Jej hlas sa musí dostať cez jej dvojité masky, cez prístroje a cez čiapku zakrývajúcu ucho druhej osoby. "Mám pocit, že celý čas kričím, len aby nás niekto počul."

V apríli Leander našiel spôsob, ako dostať správu, ktorá vôbec nezahŕňala zvýšenie hlasu.

Demonštranti si vypočuli prejavy na námestí Wesley Bolin Plaza. Potom prešli cez ulicu do areálu samotného Kapitolu.

Leander sa postavila do cesty davu.

Jej matka Sandra Leanderová odišla do Kapitolu po tom, čo jej dcéra povedala, že bude proti znovuotvoreniu zhromaždenia protestovať. Na priechode pre chodcov zbadala svoju dcéru. Jej profesionálny tréning ako reportérka jej umožnil držať zrak na dĺžku paže, keď zachytávala scénu na video.

Počas niekoľkých dní túto fotografiu videlo viac ako milión ľudí.

Leander nečakal, že jej tichý protest vyústi do takej slávy. Nehľadala publicitu. Ale e-maily a telefonáty sa hrnuli.

Jej matka Sandra Leanderová, ktorá pracuje v oblasti vzťahov s verejnosťou na Arizona State University, pomohla vybaviť žiadosti. Povedala svojej dcére, že môže zostať ticho a nechať hovoriť svoj protest. "Ale," povedala, "dostali ste príležitosť s národným a medzinárodným publikom a môžete hovoriť – nahlas – za ľudí, kvôli ktorým ste tam išli."

„To je ten tam“: Ako fotograf republiky zachytil historický obraz

Zrazu bola táto 27-ročná zdravotná sestra, po šiestich rokoch svojej kariéry, požiadaná, aby hovorila za milióny sestier v celých Spojených štátoch.

Pre Leandera to bola zmena, o ktorej na vysvedčeniach často hovorili, že je príliš tichá.

V najbližších dňoch bude Leander robiť rozhovory pre CNN a ABC-TV „The View“. Tichá sestra bola pred kamerou prirodzená.

Možno to bol vedľajší produkt vyrastania v dome s dvoma vysielateľmi, ktorí sa stretli v televíznej stanici v Tucsone. Sandra Leanderová bola víkendovou moderátorkou správ. Tom Leander, Laurenin otec, bol športovým moderátorom a teraz hostí predzápasové a pozápasové predstavenia o hre Phoenix Suns.

Jej matka povedala, že tiež pomohlo, že rozhovory robila zo svojho kondomínia vo Phoenixe, a nie zo štúdií v New Yorku alebo Washingtone, DC Sandra Leander povedala, že dala svojej dcére niekoľko starých lámp, v ktorých boli žiarivo biele žiarovky. Na diaľku ju usmerňovala, ako ich len tak umiestniť.

Počiatočná odpoveď na rozhovory dala Lauren Leanderovej vedieť, že tam vonku bolo viac ľudí, ktorí brali vírus vážne. Že davy tlačiace sa na znovuotvorenie boli najviditeľnejšie, ale nie väčšina.

Povedala, že "cítila inšpiráciu, že na našej strane sú ľudia."

Nasmerovali ju tam nejaké nahnevané správy. A rozhodla sa, že sa nebude vŕtať v sekciách s komentármi k článkom alebo tráviť príliš veľa času na sociálnych sieťach. "Chcel som sa sústrediť na to pozitívne a udržať si to blízko môjho srdca," povedal Leander.

Využila reklamu na získanie peňazí pre zdravotníckych pracovníkov v národe Navajo v severovýchodnej Arizone. Stala sa jedným z globálnych ohniskov choroby a Leander videla, že odtiaľ pochádza veľa pacientov na jej oddelení.

Na stránke GoFundMe vyzbierala 125 000 dolárov v relatívne krátkom čase. V súčasnosti zhromažďuje osobné ochranné prostriedky – masky, plášte a podobne – aby ich tam poslala. O tieto dodávky však súťaží so štátmi a inými subjektmi.

Koncom júna Leander odoslala ručne vyrobené masky a čiapky, ako aj rôzne dobroty, ktoré posielali spoločnosti, svojim krajanom z Navajo Nation.

Bola považovaná za najbezpečnejšiu a najpraktickejšiu možnosť. Leander povedala, že by chcela nosiť masku na akýkoľvek osobný rozhovor, bez ohľadu na to, ako ďaleko stáli reportér a kameraman.

Pre Leanderovú zostalo šírenie vírusu prvoradým problémom – aj keď žije v meste, ktoré sa občas zdalo pripravené prejsť okolo neho.

Arizona začiatkom mája urýchlila znovuotvorenie svojej ekonomiky.

Ducey pôvodne predĺžil svoj príkaz na pobyt doma do 15. mája, ale po ďalších protestoch a s blížiacou sa návštevou prezidenta Donalda Trumpa Ducey zmenil kurz o niekoľko dní neskôr. Hoci sa údaje až tak nezmenili, Ducey oznámil, že kadernícke salóny a reštaurácie by sa mohli otvoriť v predstihu.

Leander vedel, že ľudia sú frustrovaní z ekonomického odstavenia, ale stále dúfal, že to môže trvať dlhšie.

"Bolo pre nás srdcervúce sledovať, ako sa náš štát takto otvára," povedala. "Jedného dňa sme sa zobudili a bary boli plné a ľudia boli vonku na neskorých raňajkách a vôbec nemali masky."

Cesta ku kríze: Duceyho kroky v boji proti COVID-19 sa spomalili, keď sa vírus šíril

Otvorené podniky prinútili ľudí myslieť si, že nebezpečenstvo vírusu pominulo.