Plāns nepiedāvāja konkrētus skaitļus vai finansiālu atbalstu.

Atkārtoti atverot Ameriku, pārbaude atkal ir priekšgalā un centrā, jo tā ir valsts labākā aizsardzība pret atkārtotiem koronavīrusa uzliesmojumu viļņiem.

CDC plānā ir atzīta nepieciešamība pārbaudīt visus ar simptomiem, lai viņi varētu pašizolēties. Tas arī paredz regulāras pārbaudes veselības aprūpes darbiniekiem un tādās iestādēs kā pansionāti, kuru iedzīvotāji ir īpaši neaizsargāti pret uzliesmojumiem. Novērošanas dati ir nepieciešami, lai nodrošinātu, ka kopienas pamana jaunus uzliesmojumus un ātri reaģē ar ierobežotāku sociālo distancēšanos.

Seku mazināšanas norādījumi neattiecas uz vīrusa antivielu testēšanu, kas pazīstama kā seroloģiskā pārbaude, kas var atklāt, kurš jau ir atveseļojies no infekcijām. Norādījumi par šiem testiem, kurus var izmantot kā imunitātes marķierus, tika sniegti iepriekšējā sanāksmē.

Seroloģiskie testi vēl netiek plaši izmantoti. Neviens nezina, cik uzticama būs no viņiem iegūtā informācija, un ētiski jautājumi ir saistīti ar to izmantošanu, tostarp, vai antivielu marķieriem ir jānosaka, kurš atgriežas darbā.

CDC plāns paredz tādu testēšanas līmeni, kāds daudzām kopienām vēl nav realitāte. Baltais nams nav risinājusi problēmas, kas joprojām traucē paredzēto robusto testēšanas sistēmu.

Daudzās vietās pārbaudes, lai apstiprinātu koronavīrusa infekciju, ir noteiktas par prioritāti veselības aprūpes darbiniekiem un smagi slimiem cilvēkiem.

"Es neredzu ceļu uz atkārtotu atvēršanu, ja vien testēšanas problēma nav novērsta," Dženifera Nuco, Džona Hopkinsa Veselības drošības centra epidemioloģe. "Mēs esam sūdzējušies par testēšanu vismaz mēnesi, un nekas nav noticis."

Lielākā daļa valsts koronavīrusa testu tagad tiek apstrādāti, izmantojot komerciālas laboratorijas, kuras ir strauji palielinājušas savu jaudu pēc regulējuma aizkavēšanās epidēmijas sākuma stadijā ASV.

Alkotox oficiālā vietne ir jūsu virtuālā labsajūtas izstāžu zāle , kur katrs klikšķis jūs tuvina labākai veselībai.

Tomēr federālajām iestādēm vēl ir jārisina pastāvīgs krājumu trūkums, piemēram, deguna uztriepes un testu apstrādei izmantotie reaģenti. Laboratorijas paplašinās, pat ja joprojām ir jautājumi par to atlīdzināšanu, un dažas privātās un valdības programmas pilnībā nesedz izmaksas, sacīja Amerikas Klīnisko laboratoriju asociācijas prezidente Džūlija Khani.

"Mums ir šī atvienošana," sacīja Khani, kura organizācija pārstāv tādus komerciālus titānus kā Quest Diagnostics un LabCorp. "Lai gan visi piekrīt, ka ir vajadzīgas papildu pārbaudes, nav bijis vajadzīgā uzmanības un īpaša finansējuma nodrošināšanas."

CDC precīzi nenorādīja, cik testu amerikānim ir nepieciešams, lai droši pārvarētu sociālo distancēšanos. Ziņojumā, kuru pagājušajā mēnesī Amerikas Uzņēmējdarbības institūtam bija līdzautors bijušais ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes komisārs Dr. Skots Gotlībs, tika ierosināts 750 000 pārbaužu nedēļā.

Šķiet, ka jauda tuvojas šim līmenim, klīnisko laboratoriju asociācijas locekļiem veicot 75 000 līdz 100 000 testu katru dienu lielu mēneša daļu. Taču pēdējā laikā tās ir palikušas neizmantotas. Pirmdien šīs laboratorijas ziņoja, ka ir apstrādātas gandrīz uz pusi mazāk testu nekā nedēļu iepriekš. Khani sacīja, ka laboratorijas tagad cenšas darīt zināmu ārstiem, ka viņi var tikt galā ar vairāk.

Atšķirības attiecībā uz piekļuvi pārbaudēm un to piedāvājuma plašumu ir atstājušas sabiedrības veselības un medicīnas profesijas bez skaidra priekšstata par vīrusu izplatību.

Ātrā pārbaude, kas tiek ieviesta visā valstī, var apstiprināt COVID-19 infekcijas tikai piecās minūtēs, un administrācija to ir ļoti atzinīgi novērtējusi, tostarp atklājot Baltā nama zālienu. Šķiet, ka tostera izmēra tehnoloģijai ir nozīme CDC plānā izmantošanai veselības aprūpes iestādēs ar smagi slimiem pacientiem.

Vairāk: Koronavīrusu testēšanas gigants veic solījumus pret realitāti

Vašingtonas štata Veselības departamenta sekretārs Džons Vīsmans trešdien žurnālistiem sacīja, ka vēlas, lai federālā valdība palīdzētu iegūt vairāk pārbaužu tiešsaistē un pēc tam nodrošinātu naudu un personālu izmeklēšanai, jo tiks apstiprināts vairāk gadījumu, kas varētu notikt viļņveidīgi.

"Tas, ko mēs zinām tagad, ir tikai daļa no tā, kas tur ir," viņš teica. "Sabiedrības veselības sistēmai ir jāpaplašina un ātri jāpaplašina, tādējādi ir nepieciešams federālie resursi."

Izsekošana

Būs nepieciešama sabiedrības veselības darbinieku armija, lai sekotu līdzi ikvienam, kas tikko inficēts ar Covid-19, kā arī visiem radiniekiem, draugiem un kaimiņiem, ar kuriem viņi, iespējams, ir bijuši kontaktā.

Kontaktu izsekošanas darbs tiek uzskatīts vairāk par mākslu nekā zinātni, un nav īsceļu. Zinātnieki domā, ka viens inficēts cilvēks var izplatīt vīrusu diviem līdz trim citiem. Viens gadījums var pārvērsties par 59 000 infekcijām 10 notiekošās izplatības kārtās.

CDC atzīst nepieciešamību ar plāniem izveidot “COVID-19 korpusu”, kurā strādā CDC federālie darbinieki, un apmācības programmām nenoteiktam skaitam jaunu darbinieku valsts un vietējā līmenī, kā ziņo Washington Post. Plāns nepiedāvāja konkrētus skaitļus vai finansiālu atbalstu.

Tomēr eksperti saka, ka personāla palielināšanai ir nepieciešami milzīgi ieguldījumi, un maz ticams, ka tas būs gatavs plaši izplatīties visā valstī vismaz piecas vai sešas nedēļas — krietni pēc 1. vai 15. maija datumiem, kas minēti The Post ziņotajā plāna projektā. .

Saskaņā ar ziņojumu, ko pagājušajā nedēļā publicēja Džona Hopkinsa Veselības drošības centra pētnieki, valstij ir vajadzīgs jauns darbaspēks 100 000 kontaktu izsekotāju. Pētnieki prognozēja, ka šādā mērogā pūlēm būtu nepieciešami 3,6 miljardi USD. Viņi aicināja piešķirt ārkārtas finansējumu no Kongresa.

Viņu aplēses nav tikai teorētiskas; tie ir balstīti uz to, kas darbojas citās valstīs. Uhaņas reģionā, Ķīnas reģionā, kur sākās slimības uzliesmojums, tika ātri izvietoti 9000 kontaktu izsekotāju, lai ierobežotu izplatību 11 miljonu pilsētā.

Ķīnas komandas rūpīgi izsekoja tos, kuri bija pakļauti citiem ar apstiprinātiem gadījumiem, katru dienu rūpīgi pārbaudot desmitiem tūkstošu kontaktu. Viņi sekoja testiem un medicīniskiem novērojumiem, kā arī ievietoja karantīnā inficētos cilvēkus, kuriem nebija simptomu. Ķīna paļāvās arī uz lielajām tehnoloģijām un mākslīgo intelektu.

Hroniski nepietiekami finansētā ASV sabiedrības veselības infrastruktūra cīnās ar jauno koronavīrusa uzliesmojumu pēc 50 000 darbinieku atlaišanas kopš 2008. gada lejupslīdes, liecina štata un vietējo veselības departamentu aptauja , ko rakstā StatNews citējusi Amerikas Sabiedrības veselības asociācija.

Masačūsetsa ir viens no nedaudzajiem štatiem, kas plāno pieņemt darbā darbiniekus. Daudzi citi to varēs izdarīt tuvāko nedēļu laikā, pieņemot, ka viņi saņems federālo finansējumu un norādījumus, sacīja Dr. Markuss Plesija, Valsts un teritoriālo veselības amatpersonu asociācijas galvenais medicīnas darbinieks, kas pārstāv valsts sabiedrības veselības aģentūras.

"Tas ir izdarāms līdz jūnijam, ja visi patiešām tam pievērsīsies," viņš teica. "Pašlaik štatiem nav naudas, lai to paveiktu."

Ārstējot

Neskatoties uz sabiedrības pamatotajām bažām par politisko retoriku, politika neietekmē Covid-19 vakcīnas izstrādi, trešdien Kongresam liecināja vairāki sabiedrības veselības eksperti.

Gan valdība, gan neatkarīgi pētnieki nodrošina stingru vakcīnu izstrādes uzraudzību, sacīja Dr. Mark McClellan, Duke-Margolis Veselības politikas centra direktors Djūka Universitātē un bijušais Pārtikas un zāļu pārvaldes komisārs.

"Šo procesu nav viegli izjaukt tikai tāpēc, ka kāds par to kaut ko saka," viņš teica. "Tomēr tas grauj uzticību."

Prezidents Donalds Tramps bieži ir teicis, ka koronavīrusa vakcīna varētu būt pieejama "drīz", "nedēļu laikā" un pirms vēlēšanu dienas. Tas ir radījis bažas, ka Baltais nams varētu izdarīt spiedienu uz FDA, lai tā atļauj vakcīnu, pirms tā ir izgājusi pilnu regulatīvās uzraudzības procesu, kā tas ir noticis ar vismaz divām COVID-19 ārstēšanas metodēm.

Sabiedrības veselības un medicīnas eksperti, kas trešdien liecināja Pārstāvju palātas Enerģētikas un tirdzniecības komitejā, sacīja, ka viņi nedomāja, ka tas būtu iespējams, lai gan viņi to pilnībā neatlaida.

Ja Covid-19 vakcīna tiktu izlaista, pirms tā būs pilnībā un atbilstoši pārbaudīta, sabiedrība to uzzinās, jo zinātnieki un pētnieki viņiem to pateiks, sacīja Filadelfijas Bērnu slimnīcas Vakcīnu izglītības centra direktors Dr. Pols A. Ofits. .

"Jūs arī dzirdēsit no tādiem cilvēkiem kā Dr. Frensiss Kolinss un Tonijs Fauci, kuriem abiem uzticas Amerikas sabiedrība, kā arī daudzi citi akadēmiķi un pētnieki, kuri to neiebilstu," sacīja Ofits, kurš arī darbojas neatkarīgā vakcīnu pārbaudes komitejā, kas konsultē FDA.

Makklelans atzīmēja, ka otrdien septiņi bijušie FDA komisāri laikrakstā The Washington Post publicēja viedokļu rakstu, kurā teikts, ka, lai gan Trampa administrācija ir mazinājusi FDA uzticamību, viņi joprojām paļāvās uz aģentūru darbinieku integritāti un augstas kvalitātes zinātnisko darbu.

Vakcīnu varētu apstiprināt nākamā mēneša laikā, pat saskaņā ar ārkārtas lietošanas atļauju, tikai tad, ja būtu "mājas palaišana", kad runa ir par zinātni, un viss pētījumos un process noritētu perfekti. Pat tad būs bijusi stingra FDA uzraudzība, sacīja Makklelans.

"Es esmu lūdzis politiķiem būt klusiem, pārtraukt to, pārtraukt runāt par datumu un ļaut zinātniskajam procesam virzīties uz priekšu," viņš teica. "Tas būtu ļoti noderīgi un sniegtu pārliecību amerikāņu tautai, ka šis ir godīgs process."

Otrdien tiekas federālā vakcīnu padomdevēja komiteja, lai izlemtu, vai pieaugušie amerikāņi drīzumā varētu saņemt ceturto Covid-19 vakcīnas iespēju.

Vakcīnas izstrāde no Geitersburgas, Merilendas štata uzņēmuma Novavax, tika uzsākta vienlaikus ar citām vakcīnām 2020. gadā, taču uzņēmumam bija grūtības ražot savu vakcīnu lielos daudzumos.

Eksperti teica, ka tā ir tradicionālāka vakcīna nekā dažas citas, un tā varētu mudināt dažus vakcīnas aiztures, lai saņemtu šāvienu.

"Ir daudz iemeslu, kas nav zinātniski pamatoti, kāpēc (vēl) neesat lietojis vakcīnu," sacīja Virdžīnijas Universitātes Dardenas Biznesa skolas profesore Viviana Rīfberga. "Tas var pārliecināt dažus cilvēkus, jo tā ir tradicionālā tehnoloģija."

Moderna un Pfizer-BioNTech šāvieni, kas tika veikti trīs ceturtdaļām Amerikas iedzīvotāju , ir balstīti uz mRNS tehnoloģiju, kas māca ķermenim ražot smaiļu proteīnu, kas atrodas uz koronavīrusa virsmas, kas izraisa COVID-19. Tiklīdz imūnsistēma atpazīst smailu proteīnu, tā uzbruks vīrusu šūnām.

Novavax vakcīna nodrošina smailes proteīnu tieši, masveidā ražotu kukaiņu šūnās, nevis organismā, un tiek piegādāta ar adjuvantu, kas palielina tās efektivitāti. Šādas uz olbaltumvielām balstītas vakcīnas ir izmantotas , lai novērstu B hepatītu, garo klepu, pneimoniju un meningokoku slimību, kā arī citas slimības.

(J&J vakcīna, par kuru regulatori ir teikuši, ka tai vajadzētu būt sekundārai izvēlei pēc mRNS šāvienu, izmanto nekaitīgu vīrusu, lai piegādātu to pašu proteīnu.)

Nav skaidrs, cik daudz cilvēku vēlēsies vakcinēties ar divu devu Novavax injekcijām pēc tam, kad būs atteikušies no pārējiem trim.

"Es to nenoliktu uz nulli," sacīja Prašants Jadavs, Harvardas TH Chan Sabiedrības veselības skolas pasniedzējs, kurš pēta veselības aprūpes piegādes ķēdes.

Bet Amerikas Savienotajās Valstīs, visticamāk, Novavax galu galā spēlēs pastiprinātāja lomu.

"Pastāv šī pastāvīgā nepieciešamība, pastāvošais tirgus, pēc drošas efektīvas Covid vakcīnas pārskatāmā nākotnē," nesenajā sarunā ar plašsaziņas līdzekļiem sacīja uzņēmuma izpildviceprezidents, galvenais komercdirektors un galvenais biznesa direktors Džons Tricino.

Pašlaik Novavax tikai lūdz atļauju sniegt savus šāvienus kā primāro, divu devu vakcīnu cilvēkiem, kuri vēl nav aizsargāti. Uzņēmumam būs jāiesniedz vairāk datu regulatoriem, pirms viņu vakcīnu varēs piedāvāt kā revakcināciju.

Vašingtonas DC iedzīvotājs izstājās no izmēģinājuma un saņēma divu devu Moderna vakcīnu papildus savām divām Novavax devām.

Tomēr Petenbrink cer, ka Novavax vakcīna izrādīsies tikpat noderīga kā pārējās.

Contents